Ulunay KANATLI
 
Dr. Ulunay Kanatlı

Dr. Ulunay Kanatlı

Tıp Eğitimini 1993 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesin’de tamamlamasının ardından Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji ihtisasına başladı. 1999 Yılında Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olan Dr. Kanatlı 2000 yılında aynı klinikte Öğretim Görevlisi, 2003 yılında Yard. Doçent olmuştur. 2004 Yılında Doçentlik sınavını veren Dr. Kanatlı 2010 Nisan ayında Profesör kadrosuna atanmıştır. Halen Gazi Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalında öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Uzmanlık eğitimi ve akademik kariyeri boyunca birçok ve çeşitli ortopedik uygulamalar yapan Dr. Kanatlı özellikle omuz, ayak ve ayakbileği, omurga cerrahisi, ve omuz, diz, ayakbileği, dirsek, kalça eklemlerine yönelik artroskopik (kapalı cerrahi yöntem) uygulamalar üzerinde çalışmaları, yayınları, kitap bölümleri ve kitabı vardır. Dr. Kanatlı’nın Omuz Artroskopisi üzerine yayımladığı kitabı ülkemizde yayınlanan bu konudaki ilk kitaptır.

Dr. Kanatlı 1998 yılından beridir, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji ABD’da yer alan pedobarografi (yürüme analizi) laboratuarını da Prof. Dr. Haluk Yetkin’le birlikte çalıştırmaktadır. Dr. Kanatlı pedobarografi ile ilgili Türkiye’nin ilk uluslar arası yayınlarını gerçekleştirenlerdendir.